Aktualności

MARZEC, 14 2017

Pierwsza umowa najmu powierzchni biurowej Wroclavii

Właściciel Wroclavii, firma Unibail-Rodamco podpisała umowę najmu na niemal 3 tys. m² powierzchni biurowej. Na mocy kontraktu w budynku Wroclavii zlokalizowana będzie główna siedziba firmy PGS Software.

 

PGS Software to jeden z największych w Polsce dostawców rozwiązań technologicznych dla biznesu, obecny na rynku od 12 lat. Firma posiada biura we Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie oraz Londynie i zatrudnia ponad 500 specjalistów. Dzięki nowym stanowiskom pracy, które powstaną we Wroclavii, spółka będzie mogła zatrudnić kolejnych 100 osób.


- Podczas wyboru nowej siedziby kluczowa była dla nas lokalizacja. Usytuowana w samym centrum miasta Wroclavia jest idealna pod tym względem. Jej plusem jest także dostęp do miejsc parkingowych oraz bliskość centrum handlowego, z jego sklepami i gastronomią – mówi Paweł Gurgul, Managing Director PGS Software. We Wroclavii będzie pracować ok. 300 spośród wszystkich zatrudnionych w PGS Software pracowników. Najemca wprowadzi się do budynku w październiku 2017 roku.


Wroclavia to wyjątkowy pod względem architektonicznym, nowoczesny i elegancki obiekt, który zgodnie z najnowszymi trendami budownictwa pod jednym dachem łączy kilka funkcji (handlową, biurową, gastronomiczną, rozrywkową i – poprzez dworzec – komunikacyjną). Biura Wroclavii zajmują łączną powierzchnię 7,5 tys. m² i mieszczą się w reprezentacyjnej części budynku, od strony ul. Suchej. Ich charakterystyczną cechą jest w pełni przeszklona elewacja (okna na całej wysokości pomieszczeń), która pozwala na jak najpełniejsze wykorzystanie naturalnego światła dziennego. Lokalizacja Wroclavii w samym sercu miasta gwarantuje wygodny dostęp do komunikacji miejskiej. Wokół Wroclavii znajdzie się też 1,3 tys. m ścieżek rowerowych (3,3 tys. m²), a wewnątrz – parkingi oraz prysznice i szatnie dla pracowników biur. Część biurowa Wroclavii będzie posiadała bezpośrednie przejście do strefy relaksu, czyli zielonych ogrodów o powierzchni ok. 4,3 tys. m². Ponadto pracownicy zlokalizowanych we Wroclavii biur będą mogli korzystać ze strefy Dining Plaza z 20 restauracjami i kawiarniami reprezentującymi zarówno wrocławskie, jak i sieciowe koncepty gastronomiczne (m.in. Pasibus, La Paryżanka, Etno Cafe, Polish Lody, jedyne w mieście Vapiano, Izumi Sushi, Salad Story, North Fish, Pizza Hut Express, KFC, Costa, Starbucks, So Coffee), a także z centrum handlowego (oferta 200 sklepów). Aranżacja przestrzeni biurowej planowana będzie w uzgodnieniu z poszczególnymi najemcami, z naciskiem na charakterystyczne dla całego budynku nowoczesne rozwiązania i wysoką jak

Do pobrania

Pełna wersja informacji prasowej w formacie PDF
< Powrót do listy aktualności